معرفی پرینتر های سه بعدی و کابرده های آن
پاسخ سوالاتدسته بندی: سوالات عمومیمعرفی پرینتر های سه بعدی و کابرده های آن
Appia asked 9 ماه ago

پرینتر سه بعدی چیست، لطفا توضیحی در این مورد و کاربردهاش بفرمایید؟

1 Answers
Best Answer
عبدالناصر هاشم آبادی عضو سایت answered 9 ماه ago

پرینتر سه بعدی یا چاپگر های سه بعدی در واقع یکی از ابزار های مورد استفاده در فناوری است که  قابلیتی برای ایجاد و تولید هر گونه جسم سه بعدی را با هر نوع پیچیدگی است و برای این کار لازم است تنها شکل مورد نظر در یکی از نرم افزارهای سه بعدی ساز طراحی و بعد آن را با متریال های(فیلامنت) مختلف چاپ کرد.
امروزه مدلسازی سه بعدی در رشته‌های گوناگونی همچون قطعه سازی، معماری، طراحی صنعتی، روباتیک، صنایع هوافضا و… رایج است. این مدلسازیها تا پیش از این به شکل تصاویر دو بعدی روی صفحه‌های نمایشگر یا روی کاغذ ارائه می‌شدند تا افراد با دیدن آن‌ها درکی از آنچه طراحان در ذهنشان دارند بدست آورند.
پرینترهای سه بعدی توانایی تولید هر نوع قطعه‌ای با هر شکل و زاویه‌ای که باشد، تو پر باشد، یا تو خالی، صاف باشد یا منحنی، … هر قطعه‌ای با هر طراحی را دارد.
این نیاز در همه جا قابل لمس است. صنعت، پزشکی، آموزشی، خودرو سازی، نظامی و هر کاری که نیاز به شبیه‌سازی، تولید ماکت و ساخت طرح اولیه دارد، با استفاده از پرینتر سه بعدی، هم می‌تواند، پروسهٔ زمانبر شبیه‌سازی و ساخت ماکت قطعات را تسریع بخشد و تنها با پرینت گرفتن طرح سه بعدی در زمانی بسیار کم، به بررسی قطعه بپردازد.

Translate »